Časté otázky a odpovede ohľadom centrálnych vysávačov

Prečo je centrálny vysávač lepší ako bežný?

 • Všetko, čo dokáže centrálny vysávač vysať /t.j. celých 100% vysatého prachu a nečistôt/ je dopravené potrubím do vysávača v garáži alebo v technickej miestnosti, tam sa z toho približne 99% uloží do odpadového vedierka vysávača, zvyšné 1% veľmi malých častíc, ktoré nie je možné filtrom zachytiť, sa výfukom vyfúkne von z domu. Takže vysávate bez zbytočného vírenia prachu a z interiéru sú odstránené aj nefiltrovateľné častice.
 • Samozrejmosťou je aj vysoký sací výkon a u moderných vysávačov aj hadicové sety príslušenstva pre mimoriadne rýchle a tiché vysávanie.

Môžem používať aj robotický vysávač s centrálnym vysávačom?

 • Niektorí naši zákazníci, zvlášť ak majú málo času a súčasne domácich miláčikov túto možnosť využívajú. Cez týždeň sa po byte prechádzajú a zametajú roboti a poriadne, rýchle vysávanie sa urobí minimálne 1-až 2x za týždeň s centrálnym vysávačom. Takto to vačšinou vydrží do doby, kedy sa domácim už nechce pravidelne udržiavať robota.

Chcete tým povedať že vysávanie robotom nie je dostatočné?

 • Áno, viac menej len zametajú a sací výkon je takmer žiadny. Netreba zabúdať, že treba povysávať aj schody a prach na poličkách a ťažšie dostupných miestach.

Staviame dom, kedy je najlepšie zabudovať centrálny vysávač?

 • Najideálnejšie je urobiť rozvod s jednou až dvomi zásuvkami na každom podlaží počas hrubej stavby, spravidla súčasne, keď sa ťahá elektrický rozvod a voda. Najlepšie pred omietkami a po dokončení hydroizolácie. Vždy pred kúrením! Druhá etapa je osadenie zásuviek a samotného agregátu po vymaľovaní, tesne pred nasťahovaním.

V dome už bývame, čo teraz?

 • Aj tu dokážeme pomôcť, boli by ste prekvapený ako často sa aj do hotových domov inštaluje centrálny vysávač. Samozrejme tam sa potrubie ťahá inak a celá montáž sa prevádza za jeden deň. Neváhajte nás kontaktovať, radi navrhneme čo najlepšie riešenie.

Ako dlho vydrží potrubný rozvod?

 • Kvalitný potrubný rozvod vydrží celú životnosť objektu, rovnako ako správne urobená kanalizácia. Najstarší rozvod som videl v budove rakúskej obchodnej komory vo Viedni. Má viac ako 100 rokov.

A koľko vydrží centrálny vysávač?

 • 10 až 20 rokov, závisí od používania. Nie je pravda „ že najstarší má 30 rokov a ešte sa nepokazil“ ako to uvádza konkurencia. Elektrolux vyrába vysávače viac ako 100 rokov a centrálne viac ako 60 rokov. Má takú technologickú prevahu, že konkurencia s nami dnes nedokáže držať krok nielen technikou ale ani cenou.

A aký odporúčate?

 • Je veľa druhov centrálnych vysávačov a v závislosti od veľkosti objektu a spôsobu použitia vám poradíme. Pokiaľ pôjde o rodinný dom alebo byt tak odporúčam bez údržbové agregáty a najmä kvalitný výkonný hadicový set pre rýchle upratovanie. Dnes sú agregáty tak výkonné, že staršie hadicové sety s kužeľom už nepostačujú.

Je možné vysávať aj vodu?

 • Áno, najčastejšie do separátora a voda sa nedostáva do potrubného rozvodu a aj hadica ostáva suchá alebo pre dom s bazénom priamo do kanalizácie. V druhom prípade budujeme samostatnú vetvu pre pravidelné mokré vysávanie. Vtedy sa používajú automatické, bez údržbové vysávače na to určené.

Aké sú ďalšie výhody centrálneho vysávania?

 • Ako som už spomenul tak hlavné je vysávanie bez vírenia prachu a 100% vysatého prachu odstráneného z interiéru. Je to veľká úľava pre alergikov a ľudí, ktorý chcú zdravo bývať.
 • rýchle a produktívne upratovanie,
 • tiché vysávanie, bez rušenia okolia
 • množstvo príslušenstva a vychytávok uľahčujúcich prácu
 • žiadne elektromagnetické rušenie v mieste vysávania
 • vhodný spôsob upratovania pre zdravý životný štýl

U nás upratuje upratovačka, tak načo centrálny vysávač, keď ja vtedy nie som doma?

 • Aj keď doma neupratujete, pre centrálny vysávač platí všetko, čo som uviedol v bode 10, takže pani na upratovanie povysáva rýchlo a viac času môže venovať niečomu inému a netreba zabúdať, že zvírený prach sa usádza aj viac ako 10 hodín, takže po vysávaní nemusí robiť prievan a vetrať a ak máte rekuperáciu tak interval čistenia vzduchotechnických rozvodov sa predlží aj dvojnásobne.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie