Montáž tepelného čerpadla

Ako fungujú tepelné čerpadláSchéma fungovania tepelného čerpadla od Smartsystems

Ekologické i ekonomické. To sú dva hlavné dôvody, prečo sa tepelné čerpadlá tešia čoraz väčšej popularite. V našich končinách sú to najmä čerpadlá typu vzduch-voda, ktoré nájdete aj v našej ponuke.

Tepelné čerpadlá typu vzduch-voda berú tepelnú energiu z okolitého vzduchu – zvládnu to aj v zime, dokonca až do -20 ºC, a následne touto energiou zohrievajú vodu. Vodu, ktorou môžete kúriť alebo sa sprchovať.

Princíp fungovania tepelného čerpadla je veľmi podobný ako pri klimatizácii. Pri type vzduch-voda naberie vonkajšia jednotka špeciálnou tekutou zmesou tepelnú energiu zo vzduchu, ktorý ju obklopuje. Zohriata špeciálna zmes, alebo aj chladivo, sa mení na plyn. Plyn sa rúrkami dostane až do kompresora, ktorý ho stlačí. Pri tomto stlačení sa výrazne zohreje – ako keď zapcháte vývod vzduchu na hustilke a pumpujete.

Takto zohriaty plyn putuje do kondenzátora, kde odovzdá svoju teplotu vode určenej na vykurovanie. Vďaka expanznému ventilu sa cestou späť k vonkajšej jednotke ochladí a opäť sa premení na chladivo v tekutej forme. A celý kolobeh tepelného čerpadla sa môže opäť opakovať.
zelené CTA tlačidlo, poradíme vám

Nainštalované tepelné čerpadlo od smartsystemsVýhody tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo prináša domácnostiam – a nielen ním – množstvo výhod. Odborníci sa zhodujú, že ide o jeden z najekologickejších spôsobov vykurovania, pri ktorom je tvorba emisií CO2 minimálna. Čo okrem používateľov ocení tiež životné prostredie.

Tepelné čerpadlo však predstavuje aj výraznú úsporu – počas zimných mesiacov môžeme v priemere hovoriť až o 40 % nižších nákladov v porovnaní s plynovým kotlom. Zároveň nie ste viazaný na žiadne fosílne palivá, ako plyn alebo drevo. Veľkým plusom je tiež schopnosť tepelného čerpadla domácnosť nielen vyhriať, ale plniť úlohu klimatizácie a miestnosti vychladiť.

Aké sú počiatočné náklady na inštaláciu tepelného čerpadla? To závisí od viacerých faktorov, pri rodinných domoch štandardnej veľkosti s požiadavkou na čo najrýchlejšiu návratnosť môžeme hovoriť o celkovej sume okolo 8 000 eur. A čo návratnosť? Investícia sa vám môže vrátiť už aj v priebehu prvých 5 rokov používania tepelného čerpadla.

 

kompletná montáž - Smartsystemsprojekt s cenovou ponukou - SmartsystemsOdborné poradenstvo - SmartsystemsZáručný servis - Smartsystems

 

Montáž tepelného čerpadlaMontáž moderného tepelného čerpadla od Smartsystems

V SMART Systems dôverujeme tepelným čerpadlám značiek Electrolux a LG. Okrem bezplatného dodania samotného zariadenia vám radi pripravíme aj riešenie na mieru. Po obhliadke nehnuteľnosti počas rekonštrukcie alebo na základe projektu domu pred jeho výstavbou vám pripravíme riešenie tepelného čerpadla na mieru.

Vďaka viac ako 10-ročným skúsenostiam v tejto oblasti sa môžete spoľahnúť na inštaláciu tepelného čerpadla, ktorá zabezpečí jeho efektívnu prevádzku. Zároveň vždy navrhneme riešenie, ktoré dáva najväčší zmysel z vášho pohľadu.

Ako dlho trvá inštalácia tepelného čerpadla? Celkový čas sa môže líšiť od jednotlivých riešení a ich náročnosti, zvyčajne však ide o otázku dvoch dní. Pri inštalácii tiež dbáme na to, aby vonkajšia jednotka tepelného čerpadla v čo najmenšej miere limitovalo možnosti vášho i susedovho pozemku.

Nezáväzná cenová ponuka na tepelné čerpadlo

Máte záujem o tepelné čerpadlo od SMART Systems? Vyplňte jednoduchý formulár, na základe ktorého vám pripravíme nezáväznú cenovú ponuku. Bez ohľadu na to, či si tepelné čerpadlo u nás chcete iba kúpiť, alebo aj navrhnúť riešenie na mieru s následnou inštaláciou.

Nezáväzná cenová ponuka na mieru - zelené CTA tlačidlo

 V prípade akýchkoľvek otázok sme Vám kedykoľvek k dispozícii a môžete nás kontaktovať.