Montáž klimatizácie

Ako funguje klimatizáciaTechnické zobrazenie klimatizácie a jej základných častí, z ktorých sa skladá

Premeniť spálňu v rozpálenom podkroví na príjemné miesto na odpočinok. Zmeniť horúcu kanceláriu v presklenej budove na priestor, kde sa dokážete sústrediť. Ale tiež vyhriať obývačku s prichádzajúcou jeseňou na komfortnú teplotu. To všetko dokáže klimatizácia. Ako však funguje klimatizácia?

Základnými prvkami klimatizácie sú medené rúrky, vonkajšia a vnútorná jednotka. Práve vnútorná jednotka pomocou ventilátora odsaje z miestnosti horúci vzduch a posunie ho do výmenníka s chladivom. Akonáhle sa stretne chladivo s teplým vzduchom, odohráva sa kľúčový proces: chladivo sa vyparuje a vzduch sa ochladzuje.

Klimatizácia však pokračuje vo svojej práci ďalej: vyparené chladivo cestuje medenými rúrkami do vonkajšej jednotky, kde ho kompresor silným stlačením premení opäť do tekutej formy. Hoci je chladivo opäť v tekutej forme a pripravené absolvovať znovu chladiaci proces, ešte ho musí ventilátor späť aj ochladiť. Keď sa tak stane, teplý vzduch vyfúkne von a celý kolobeh chladenia sa odohráva znovu.

A opakuje sa dovtedy, kým klimatizácia nevychladí, prípadne nevyhreje miestnosť na požadovanú teplotu.


Poradíme vám - zelené tlačidlo

 

Usmiata mladá žena sediaca na gauči zapína klimatizáciu počas horúceho letného dňaHľadanie najvhodnejšieho riešenia

Rodinné domy, byty, mezonety, administratívne priestory, sklady, kancelárie. Priestory, v ktorých si klimatizácia nájde svoje uplatnenie. Kedy však vybrať splitové riešenie a kedy zas riešenie multisplit? Ako zabezpečiť čo najefektívnejšie fungujúcu klimatizáciu v danom priestore?

Univerzálne riešenie neexistuje, preto potrebujeme spoznať vašu nehnuteľnosť lepšie. Niekedy postačí pôdorys, inokedy dáme prednosť osobnej obhliadke. Keď bližšie spoznáme možnosti vášho priestoru, vypracujeme riešenie na mieru.

Okrem odbornej stránky pri príprave riešenia klimatizácie na mieru radi zohľadníme i vaše požiadavky. Napríklad dnes sa na trhu môžete stretnúť s klimatizáciami, ktoré okrem zohriatia či schladenia dokážu vzduch aj dezinfikovať. Jedným z takých riešení je klimatizácia LG Art Cool Mirror.

 Vnímame tiež čoraz rastúci dopyt nielen po funkčných, ale i estetických riešeniach. Milovníkov precízneho dizajnu poteší nadčasové a netradičné vyhotovenie klimatizácie LG Art Cool Stylist. Práve značka LG a tiež Electrolux hrajú v našej ponuke prím – snúbi sa v nich kvalita technológií, vysoká spoľahlivosť a tiež chuť prinášať originálne riešenia.

  

kompletná montáž - Smartsystemsprojekt s cenovou ponukou - SmartsystemsOdborné poradenstvo - SmartsystemsZáručný servis - Smartsystems

 

Inštalácia klimatizácie - zobrazené ruky, skrutkovač a rozobratá klimatizácia

Čo dokáže správna montáž klimatizácie

Predĺžiť životnosť zariadenia, zvýšiť kvalitu života aj odstrániť bezpečnostné riziká. To všetko dokáže správna montáž klimatizácie.

Kam však klímu umiestniť, aby pracovala čo najefektívnejšie? Aby nedochádzalo k jej prehrievaniu? Aby nefúkala na ľudí studený vzduch? A kde je najvhodnejšie miesto pre vonkajšiu jednotku klimatizácie?

Otázky, s ktorými sa trápiť nemusíte. Poznáme na ne odpoveď a zabezpečíme pre vás montáž klimatizácie tak, aby sme predĺžili jej životnosť, zvýšili efektívnosť a tiež používateľský komfort.

Pri menej náročných riešeniach dokážeme navrhnúť montáž aj na základe vami zaslaných fotografií. V prípade komplikovanejšej inštalácie klimatizácie prídeme na bezplatnú obhliadku a pripravíme riešenie.

Nezáväzná cenová ponuka na klimatizáciu

Máte záujem o nezáväznú cenovú ponuku na kompletné klimatizačné riešenie od SMART Systems? Alebo iba klimatizačné jednotky? Či inštaláciu už zakúpenej klimatizácie? Vyplňte náš formulár, na základe ktorého sa vám čo najskôr ozveme s ďalšík postupom.

Nezáväzná cenová ponuka na mieru - zelené tlačidlo

V prípade akýchkoľvek otázok sme Vám kedykoľvek k dispozícii a môžete nás kontaktovať.

Na niektoré časté otázky nájdete odpovede aj v sekcií „otázky našich zákazníkov“.