Najčastejšie otázky, ktoré ľudí zaujímajú ešte pred inštaláciou rekuperácie

Nenašli ste, čo ste hľadali? Nevadí, napíšte nám. Radi Vám poradíme.

Čítala som, že cez otvorené okná sa vlastne nikdy nevyvetrá domácnosť tak dobre, ako to robí nútené vetranie, je to pravda?

  • Musíte vetrať pravidelne, vo dne aj v noci, čo možno v prechodných obdobiach až tak neprekáža, no v zimných mesiacoch sú s otváraním okien spojené významné tepelné straty, ktoré zvyšujú náklady na vykurovanie.

Aká je rekuperácia hlučná, dá sa pri nej spať?

  • Tichá prevádzka je jednou z hlavných výhod modernej rekuperácie. Dostatok čistého vzduchu a ticho vďaka zavreným oknám Vám umožní pokojnejší spánok.

Náš syn je alergický na prach a trávy, ale chceme do rodinného domu rekuperáciu, je to vhodné?

  • Ak použijete rekuperáciu s peľovým filtrom F7 bude vo Vašom dome stále čerstvý vzduch a navyše zbavený peľov. Údržba je veľmi jednoduchá – filtre sa menia 2-4x ročne, na výmenu vás upozorní ovládací prvok na stene. Som si istý, že pre ľudí alergických na peľ je to vynikajúce riešenie, ideálne v kombinácii s centrálnym vysávačom.

Mám záujem o rekuperáciu do bytu, dá sa tento systém použiť aj v byte?

  • Rekuperácia je rovnako vhodná do bytu ako aj do rodinného domu, nové byty napr. v Rakúsku majú často zabudovanú rekuperáciu ako štandard.

Do koľkých stupňov vie rekuperácia pracovať?

  • Jednotka s klasickým výmenníkom do -5°C na plný výkon, jednotka s entalpickým výmenníkom do -10°C, ak sa doplní systém SOLE alebo elektrický predohrev dokáže spoľahlivo fungovať aj pri tých najnižších teplotách.

Môžeme mať pri pustenej rekuperácii otvorené okná?

  • Návratnosť kvalitného systému je viac ako 10 rokov,no hlavné prednosti ako je vždy čistý vzduch, zabránenie nadmernej vlhkosti a zdravé bývanie v dome či byte je však na nezaplatenie.

Môžem vypnúť nútené vetranie?

  • Nútené vetranie sa môže vypnúť, ale rozumnejšie je napríklad pri odchode na dovolenku zapnúť vetranie na režim neprítomný a ten zabezpečí, že aj po návrate z dovolenky máte v dome čistý vzduch a súčasne zabráni nadmernej vlhkosti.

Dajú sa u vás kúpiť jednotlivé komponenty s tým, že si celý systém zmontujem sám?

  • Samozrejme je možné zakúpiť aj komponenty ale moje odporúčanie je dať si systém rekuperácie namontovať a mať istotu a garanciu perfektne navrhnutého, precízne namontovaného a zaregulovaného systému.

Reguluje sa rekuperácia sama, alebo to musím robiť ručne ako termostat na radiátore?

  • Zaregulovanie a nastavenie je súčasťou každého nami namontovaného systému, ako užívateľ si môžete zvoliť jednotlivé režimy alebo zapnúť automatický režim.

Aká je návratnosť tejto investície, za koľko sa mi peniaze „vrátia“?

  • Návratnosť kvalitného systému je viac ako 10 rokov,no hlavné prednosti ako je vždy čistý vzduch, zabránenie nadmernej vlhkosti a zdravé bývanie v dome či byte je však na nezaplatenie.