Rekuperácia a vetranie

Ako funguje rekuperácia

rekuperacia_aj_u_vas_doma_smartsystems

Úspora nákladov na vykurovanie, neustály prísun čerstvého vzduchu, účinný boj proti vlhkosti a plesniam. Aj toto dokáže riadené vetranie s rekuperáciou. Ako však funguje?

Rekuperácia je systém vzduchotechniky, ktorý domácnosti dodáva filtrovaný čerstvý vzduch a zároveň ten „starý“ bezpečne odvádza. Bez toho, aby ste vôbec otvorili okno.

Prichádzajúci a odchádzajúci vzduch sú od seba oddelené, vďaka čomu nedochádza k výmene pachov. Stretnú sa jedine v tepelnom výmenníku, kde si môžu vymeniť teplotu.

Vďaka tejto výmene dokáže rekuperácia najmä počas vykurovacej sezóny znížiť náklady na energiu.

 

Riadené vetranie a rekuperácia dokážu pomôcť aj s chladením

vkladanie-cistiaceho-filtra-smartsystems

Tepelný výmenník je súčasťou rekuperačnej jednotky, ktorá sa zväčša umiestňuje do technickej miestnosti, garáže či kotolne. Rekuperácia teda nijako nezasahuje do estetiky časti domu či bytu určenej na bývanie.

Plusom je tiež nízka energetická náročnosť rekuperačnej jednotky.

V prípade prepojenia rekuperácie so zemným kolektorom však dokáže systém plniť tiež úlohu klimatizácie. Zemný kolektor funguje ako chladič vzduchu a rovnako ako rekuperačná jednotka poteší nízkou spotrebou elektrickej energie.

 

Artboard 1 copy

 

Riadené vetranie a rekuperácia pomôžu znížiť náklady

rekuperacia_vetranie_smartsystems1

Výhody, ktoré prinesie riadené vetranie a rekuperácia pre váš domov oceníte hneď na viacerých frontoch. Prvým z nich je úspora nákladov nielen počas vykurovacej, ale i „chladiacej“ sezóny.

Zníženie spotreby energie sa môže dostať až na úroveň 40 %.

Riadené vetranie prebieha neustále, a tak nemusíte otvárať okná. Výhodu toho oceníte počas vykurovacej sezóny: hoci pravidelne vetráte, teplota vnútorného vzduchu ostáva nezmenená. Tiež sa neochladzujú ani steny, čo rovnako prispieva k úspore energií.

 

Ďalšie výhody riadeného vetrania a rekuperácie

Zvýšenie kvality vnútornej klímy. Hoci neustále vetráte, do domácnosti sa vám nedostane peľ, hmyz, prach ani iný zápach. To ocenia nielen astmatici či alergici, ale úplne každý.

Riadené vetranie a rekuperácia zároveň pomáhajú udržiavať konštantnú – a najmä správnu – vlhkosť vnútorného vzduchu. Vďaka tomu nehrozí plesnivenie stien či nebezpečné množenie baktérií.

Drobnou nevýhodou riadeného vetrania s rekuperáciou je nutnosť pravidelného menenia filtrov. Ako často? Záleží od lokality, v ktorej žijete – ideálne je však vymeniť filter pre rekuperáciu aspoň každých 6 mesiacov.

 

kompletná montáž - Smartsystemsprojekt s cenovou ponukou - SmartsystemsOdborné poradenstvo - SmartsystemsZáručný servis - Smartsystems

 

Čo dokáže najmodernejšie riadené vetranie a rekuperácie

led-panel-

Riadené vetranie a rekuperácie dokážete jednoducho ovládať pomocou aplikácie v smartfóne alebo v tablete. Či ste doma, na záhrade, alebo na dovolenke v zahraničí.

Najmodernejšie systémy riadeného vetrania a rekuperácie dokážu vďaka senzorom prevetrať priestor počas varenia rýchlejšie, pri väčšom počte ľudí zvýšiť výkon či automaticky nastaviť na režim deň/noc.

Naša spoločnosť dlhodobo spolupracuje v oblasti riadeného vetrania a rekuperácie s poprednými výrobcami, ako PAUL či Renson. Okrem štandardnej dvojročnej záruky na technológiu od nás získate doživotný servis na rekuperačnú jednotku a jej príslušenstvo.

 

Nezáväzná cenová ponuka na rekuperáciu

banner-podstranka-3a

Inštaláciu systému riadeného vetrania a rekuperácie odporúčame urobiť už počas výstavby bytu či domu, resp. v priebehu jeho rekonštrukcie.

A čo počiatočná investícia? Tá sa líši od náročnosti inštalácie a zvolenej rekuperačnej jednotky. V zásade však môžeme hovoriť, že kvalitné riešenie môžete získať už v rozmedzí 5 000 – 8 000 eur.

Máte záujem o riadené vetranie a rekuperáciu? Okrem samotných rekuperačných jednotiek sa špecializujeme aj na inštaláciu. Vyplňte jednoduchý formulár, na základe ktorého vás budeme čo najskôr kontaktovať.

Na základe ďalších informácií pre vás pripravíme nezáväznú cenovú ponuku pre dodanie a inštaláciu systému riadeného vetrania a rekuperácie na mieru.

Nezáväzná cenová ponuka na mieru - zelené CTA tlačidlo

Pre využitie všetkých výhod rekuperačného systému je nevyhnutné, aby bol systém navrhnutý s rozumom. Dobre navrhnutý a odborníkmi realizovaný systém Vám usporí nielen náklady na montáž ale umožní vyhnúť sa problémom a naplno si vychutnať všetky výhody pri konečnom používaní rekuperácie.

V prípade akýchkoľvek otázok sme Vám kedykoľvek k dispozícii a môžete nás kontaktovať.

Na niektoré časté otázky nájdete odpovede aj v sekcií „otázky našich zákazníkov“.