Po akom čase sa odporúča vymieňať filter do rekuperácie?

Rekuperácia je systém vzduchotechniky, vďaka ktorému máte v interiéri vždy čerstvý a čistý vzduch. Pre jej správne fungovanie je však veľmi dôležitý nielen výber jednotky odborná montáž, ale aj pravidelný servis a výmena filtrov. Kvalitné filtre do rekuperácie odstraňujú zo vzduchu alergény aj zápach. V tomto článku sa dozviete, ako často je potrebné ich vymieňať aj aké sú základné typy filtrov.

rekuperácia v interiéri od Smartsystems

 

V zdravom dome zdravý vzduch

Rekuperácia zlepšuje kvalitu vzduchu v interiéri. Skôr ako sa vzduch dostane do miestností, filtračný systém odstráni zápach aj peľ, hmyz, prach a iné alergény prirodzene sa vyskytujúce v ovzduší. Odstránenie alergénov ocenia najmä astmatici a alergici, odstránenie zápachu každý člen domácnosti.

Pravidelná výmena filtrov predĺži životnosť rekuperácie

V rekuperácii nájdete 2 základné filtre – filter pre prívod a filter pre odvod. Ako sme už naznačili, oba predstavujú dôležitú súčasť systému vzduchotechniky. Filtre do rekuperácie chránia zdravie vašej rodiny aj samotný rekuperátor. Predlžujú životnosť rekuperácie. Stačí sa pri výmene pozrieť, koľko nečistôt filter zachytil – bez neho by všetky boli v interiéri.

Typy filtrov do rekuperácie

Medzi základné filtre patria G3 a G4 filtre. Pre lepšie odstránenie peľu, prachu či olejovej hmly slúžia filtre s označením F7 až F9. Ak potrebujete odstrániť z privádzaného vzduchu rôzne pachy, zvoľte si uhlíkový filter.

1025_filter-paul-novus-f7

 

1028_filter-paul-climos-f7

 

Vyberte si filtre do rekuperácie z našej ponuky. Máme skladom rôzne typy filtrov pre prívod aj odvod.

Ako často meniť filtre do rekuperácie?

Aby ste udržali kvalitu vzduchu privádzaného do interiéru, filtre by sa mali skontrolovať po 90 dňoch. V závislosti od lokality, v ktorej bývate, vymieňajte filtre do rekuperácie v rozmedzí za 90 až 180 dní, avšak minimálne raz za 6 mesiacov. Naši technici vám pri montáži poskytnú viac informácií k výmene filtrov pre konkrétny systém rekuperácie.


Potrebujete poradiť? Ak si nie ste istí, či je už čas na výmenu filtra alebo aký typ filtra do rekuperácie zvoliť, kontaktujte nás na
info@smartsystems.sk alebo telefonicky na 0911 542 322.