Hadice

6 položiek celkom

Cena

8181
18181
hadica alliance
od 150,28 € bez DPH
od 180,34 €

Hadica pre centrálny vysávač BEAM Alliance s obojstrannou komunikáciou.

155/9 M
2G 0077 NA
od 150,28 € bez DPH
od 180,34 €
152/9 M
hadice s vypinanim 9m new
od 139 € bez DPH
od 166,80 €

Hadica s vypínaním na rukoväti: On-Off + nastavenie prisávania.

158/9
hadica v metrazi 35 mm 1 m max 18m
8,64 € –5 %
6,81 € bez DPH
8,17 €

Hadica v metráži 35 mm -1 m,  max 18m

164
standardna hadica 80 m
od 58,98 € bez DPH
od 70,78 €
161/8 M
textilny navlek presivany so zipsom 105 m blue
82,08 € –5 %
64,65 € bez DPH
77,58 €

Dokedy som si ho nevyskúša bol som presvedčený že vysávanie je dostatočne pohodlné aj bez požívania návleku. Po...

170

Hadica pre centrálny vysávač je mimoriadne dôležitá. Nakoľko je dlhá a nie je možné ju vyrobiť zvnútra hladkú, požívajú výrobcovia rozličné fígle na zlepšenie jej vlastností. Výsledkom je, že kvalita hadice je viac menej priamo úmerná cene.

Najmodernejšia hadica s najvyšším výkonom, ktorú Vám môžem odporúčať je moderná hadicová sada ERGO GRIP od Electrolux. Samozrejmosťou je aj regulácia výkonu agregátu priamo na rukoväti hadice. Používa moderný 2D teleskop, je vhodná pre rýchle vysávanie pevných podláh. Ide o súbor hadice a príslušenstva ktoré Vám umožní vysávať všetky podlahy mimoriadne rýchlo a efektívne.

Predchodcom bola mimoriadne úspešná a už vypredaná hadica Oxygen od Electrolux.

Staršie hadice napríklad Progression alebo väčšina hadíc s ovládaním na rukoväti sú hadice so stredným výkonom, ktoré používajú klasické kovové teleskopické trubice s kužeľom na oboch koncoch. Výkon vysávača sa však stráca nielen na hadici ale okrem hadice samotnej ho uberá aj guľaté príslušenstvo a teleskop. Na niektorých povrchoch je možné výkon v prípade potreby ešte regulovať a znížiť jednoduchým posunutím páčky na rukoväti hadice. Nevýhoda takejto regulácie je zvýšená hlučnosť. Pre vysávanie kobercov Vám bude takáto hadica plne postačovať. Pevné podlahy vysáva iba stredne rýchlo pri výkonnom agregáte.

Štandardná hadica sa aj napriek nízkej cene, v domácnostiach s centrálnym vysávačom, používa len ojedinele. Má v porovnaní s ERGO GRIP veľkú stratu výkonu. Najčastejšie sa používa ako garážová hadica. Je ideálne ju zakúpiť v garážovej sade. Pre vysávanie auta plne postačuje. Garážová sada obsahuje jednoduchú a lacnú novú štandardnú striebornú hadicu a potrebné príslušenstvo. Klasické jednoduché štandardné šedé hadice s vysokou aerodynamickou stratou neodporúčame.

Najväčšiu stratu výkonu majú hadice naťahovacie. Napríklad naťahovacia hadica 3-9m je vhodná na rýchle vysávanie napríklad neporiadku okolo klietky s papagájom alebo neporiadku okolo obľúbeného miesta domáceho miláčika. /V minulosti bol výkon centrálnych vysávačov pomerne malý. Pamätám si ako zábavne som pred 14 rokmi vysával naťahovacou hadicou koberec. Hadica za mnou zábavne hopkala./ Bohužiaľ pre dnešné výkonné vysávače úž naťahovacie hadice pre vysávanie celej podlahy v miestnosti nie sú vhodné. Hadica s dnešným vysávačom vytvára priamky, posúva stoličky a vysávanie výrazne spomaľuje. Naťahovacie hadice odporúčam len tam, kde sa budú používať iba na malom priestore a nebudú sa ťahať po celom dome.